0542 596 73 15.

Anasayfa > Haberler > Gapplast Fuarı Bu Fuarda ilkkez Düzenlendi

Gapplast Fuarı Bu Fuarda ilkkez Düzenlendi

Plastik Teknolojileri 09-12 Eylül 2015 tarihleri arısında Gaziantep\'te düzenlenecek.

Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı (GAPPLAST), Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) işbirliğinde 09-12 Eylül 2015 tarihleri arısında Gaziantep'te düzenlenecek.

GSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan fuara, plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, kalıp, hidrolik ve pnömatik, geri dönüşüm firmalarının yanı sıra plastik mobilya ve dekorasyon, sulama sistemleri, PVC pencere ve boru üreticileri firmaları katılacak.

Ortadoğu, Balkan ülkeleri, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri ile batı arasında entegrasyonu sağlayan plastik ve kimya sektöründe çok önemli bir üretim merkezi olanGaziantep'te gerçekleştirilecek olan fuar bölgede ilk olma özelliği taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kökoğlu, küreselleşen dünyada rekabetin giderek zorlaştığını,  bu anlamda fuarın, plastik ve kimya sektöründeki firmaları, dünya ile entegre hale getirmesi açısından önemli olduğunu bildirdi.

Sektördeki firmaların vizyonlarını daha ileriye taşımak, teknolojik olarak kendilerini yenilemelerine ve gelişmelerine ortam hazırlamak amacıyla fuarın düzenleneceğini belirten Kökoğlu, şunları kaydetti:

"Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli sektörlerinden biri olan plastik ve kimya sektörlerinde  çalışmalar yapmak için GAPLASDER'i kurduk. Derneğimizi kurduktan sonra kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Gaziantep ve bölge için çok önemli olacağını düşündüğümüz bu fuarımızı GSO desteğiyle Akort Fuarcılık tarafından organize ederek açacağız."

Kökoğlu, plastik ve kimyanın kapasitesi, üretim ve ihracat gücü, sağladığı istihdam ve katma değer açısından Türkiye'de önemli sektörler arasında yer aldığını ifade ederek, sektörün geleceği için GAPPLAST Fuarı'nın iyi bir tanıtım alanı olacağını vurguladı.